ТЕПЛИЙ ДІМ
- Про ТЕПЛИЙ ДІМ
- Ініціативи з енергозбереження
- Калькулятор енергоефективності
- Технології енергозбереження
- Фінансування
- Законодавство
- Стандарти з енергозбереження
- Успішні проекти
- Новини
- Запитання та відповіді
- Бібліотека
- Ресурсні центри для ОСББ та ЖБК
- Зв'яжіться з нами
Запитання, що їх ставлять найчастіше
Поясніть, будь ласка, чим відрізняється квартира у 5-типоверховому будинку, скажімо, на 3-му поверсі з індивідуальним газовим котлом Комфорт-7ВК від такої самої квартири за розміром і розташуванням, з набором таких же самих сусідів, які нічим не опалюють свої квартири у 4-поверховому будинку? Чому у 4-поверховому будинку для такої квартири потрібно більше газу для опалення, ніж у 5-типоверховому, як встановлено наразі при нарахуванні субсидій з різним коригуючим коефіцієнтом. Про те ж саме можна спитати і стосовно більш того 5-типоверхівок та 2-поверхівок, коли останнім дають субсидії у 2,5 рази більші. Це стосується міста Скадовськ, де немає централізованого або автономного (індивідуального) опалення у всіх будинках з 2000 року, а є котли в окремо взятих квартирах, а поряд можуть бути квартири, які нічим не опалюються. Люди у 5-типоверхових і вище будинках 2-гу зиму страждають від холоду, але відповіді на свої запитання і підвищення субсидій до рівня 2-хповерхівок не отримують.
Відповідь спеціаліста по субсидіях:
Нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, встановлені постановою КМ України від 6 серпня 2014 року №409 (із змінами). Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування послугами опалення визначаються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів для 1-2-поверхових будівель, 3-4-поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів, як це визначено безпосередньо у КТМ 204 України 244-94 «Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько–побутові потреби в Україні» з урахуванням кліматичних параметрів Національного стандарту України «Будівельна кліматологія» ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010.
Радимо Вам звернутися із пропозицією щодо перегляду соціальних нормативів до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке відповідає за застосування державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування.
Відповідь технічного спеціаліста:
Будівля з меншим об'ємом має більший показник питомих витрат теплоти, ніж будівля з більшим об'ємом. Це пов'язано з тим, що співвідношення площі зовнішніх огороджень, які власне і втрачають теплоту, до об'єму будівлі більше для будівель з маленьким об'ємом, аніж для будівель з більшим об'ємом. Ось вони і втрачають підвищену кількість теплоти. У природі так само - чим менший живий організм, тим більші для нього ПИТОМІ (ті, що відносяться до одиниці маси або об'єму) показники втрат теплоти. Тому маленькі тварини повинні безперервно їсти, а питоме споживання їжі слоном у 20 разів менше від споживання їжі мишею. Наприклад, для будівель об'ємом до 200 м3 питомий показник витрати теплоти в ккал на м3 складає 0,77 ккал/ м3, для будівлі об'ємом до 400 м3 - 0,64, для 1000 м3 - 0,55, для 5000 м3 - 0,45, для 10000 м3 - 0,38 (КТМ). Різниця істотна, як бачимо. Квартира - частина будинку і на квартиру в будівлі більшого об'єму питомий показник витрати теплоти теж менший.
Важливі новини і публікації
Освітній відеоролик "Термомодернізація житлового будинку - кроки" -
процес термомодернізації, необхідність та вигоди її проведення для мешканців багатоквартирних будівель.
Про ролик
Фінансовий інструмент ЄБРР для підвищення енергоефективності у житловому секторі України
Про Програму IQ energy
Новий ресурс - приклади успішного впровадження енергозберігаючих заходів для тих, хто хоче зменшити свої витрати на комунальні послуги завдяки ощадливому споживанню та підвищенню енергоефективності власної оселі.
Судсидії. Тарифи. Енергоефективність.
Останні новини
Значні зміни: українців зобов‘яжуть проводити енергоаудит будинків
В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Далі
Кращі практики: ОСББ "Юлія" м. Хмельницький. Перша багатоповерхівка, утеплена за кошти міського бюджету та мешканців 50:50
Міська рада готова фінансувати 70% витрат для будинків ОСББ. Далі
6 жовтня відновлено Урядову програму допомоги населенню при утепленні індивідуального житла
Відновлено придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ощадбанк та Укргазбанк знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми. Далі
Кращі практики: ОСББ по вул. Учительська, 10 - повна термореновація стін
70% вартості робіт фінансується з міського бюджету, решта – внесок мешканців. Далі
Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит на енергоефективність
Укргазбанк надав рекордний кредит на 10 років луцькому ОСББ «Центральна Вежа» в розмірі майже 3,5 млн. грн. Далі
Конкурс "Найефективніший споживач енергоресурсів" на новому ресурсі "Енергодопомога"
Призи від компанії REHAU - Сертифікат на суму 4000 грн на придбання вікна REHAU. Далі